POLİÜRETAN ZEMİN KAPLAMA

Poliüretan(Sentetik) spor zemin kaplamaları basketbol, voleybol, hentbol, jimnastik, güreş ve diğer tüm spor aktivitelerinin yapıldığı kapalı spor salonlarında tercih edilmektedir.

Çok amaçlı kullanılan kapalı spor salonları için ideal bir çözüm olan poliüretan zemin kaplamaları yüksek mukavemetli, elastik yapılı ve ekonomiktir. Temizliği çok kolay, hijyenik ve uzun ömürlüdür.

Alt katmanı 4-14 mm kalınlığında dökme veya rulo SBR Kauçuk üzerine gözenek kapatıcı astar uygulaması ile üst tabaka 2-3 mm kalınlığındaki poliüretan, elastomer’den teşkil edilen poliüretan mat boya ile sonlanan kapalı ortam spor zemin kaplama sistemidir. Hassas bir uygulama gerektirdiğinden yetkin personel tarafından uygulama yapılmalıdır. Sistem tek tabaka halinde eksiz, kaynaksız, dikişsiz tamamen yekparedir. Topun poliüretan zeminde %96 oranında geri zıplaması ile ters titreşim oluşturmayan bu sistem, güvenilir ve ergonomiktir. RAL renk kodları içerisinde yer alan birçok ana renk seçeneklerimiz mevcuttur.

 

Poliüretan Zemin Kaplama Nedir ?

     Alt katmanı 4 - 14 mm kalınlığında SBR Kauçuk üzerine gözenek kapatıcı astar uygulaması ile üst tabaka 2-3 mm kalınlığında poliüretan elastomer’den teşkil edilen. 
     Poliüretan bazlı mat boya ile sonlanan spor zemin sistemidir. Hassas bir uygulama gerektirdiğinden yetkin personel tarafından uygulama yapılmalıdır. 
Ek yeri içermez, uzun ömürlüdür. Top % 96 oranında geri zıplar ve ters bir titreşim oluşturmaz. Sistemin uygulaması ekonomik ve güvenlidir. 

Poliüretan Zemin Kaplama Uygulaması 

      Uygulama yapılacak yüzey pürüzsüz, dalgasız, kot farkları olmayan, kumlama yapmayan, helikopter ile perdahlanmış sağlam bir beton zemin yüzey olmalıdır. Beton zemin yüzeyinde kot farklılıkları veya pürüzlülük var ise selflevelling tesviye şapı ile giderilir. 
SBR kauçuğun uygulanacağı zemin istenilen düzgünlükte hazırlandıktan ve uygun ortam sıcaklığı oluştuktan sonra 1-3 mm kalibredeki SBR kauçuk granüller %18 - 20 oranında poliüretan yapıştırıcı ile karıştırılarak zemine uygulanır. 
Yapıştırıcıdaki poliüretan; ortam sıcaklığı, nem ve uygulama yüzeyi büyüklüğüne göre donma süresi hesaplanarak uygun miktar sahada belirlenerek karıştırılır. 
       SBR kauçuk zemine uygulandıktan sonra üzeri tamamen gözenek kapatıcı çift komponentli macun ile kapatılır ve macunun kurumasına müteakip zımparalanarak pürüzsüz bir yüzey elde edilir. 
    Daha sonra self leveling poliüretan malzeme zemine uygulanır. Sıvı haldeki poliüretan uygun hava sıcaklığına bağlı olarak kurur. Poliüretan kuruduktan sonra zeminin tamamı mat boya ile boyanır, çünkü poliüretan parlak bir yüzeydedir. Boyanın kurumasına müteakip oyun çizgileri için bantlar çekilir ve basketbol, voleybol veya istenilen oyun çizgileri özel çizgi boyası ile çizilir. 

Poliüretan Zemin Kaplama Kullanım Alanları 

      Poliüretan zemin kaplamaları kapalı spor salonları, basketbol, voleybol, tenis kortları, jimnastik, güreş ve diğer tüm salon oyunlarında, ofis ve çeşitli alanlarda faaliyet gösteren mağazalarda olmak üzere daha birçok meslek grubuna ait üretim ve teşhir alanlarında steril, ve yüksek mukavemetli olmasından dolayı tercih edilmektedir. 

Çizilmeye Karşı Dayanıklı
Ekolojik
Kolay Temizlenebilir
UV Işınlarına Dayanıklı
Yanmaya Dirençli
Basınca Dirençli
Eskişehir Web Tasarım